Poate ne lasati si sa jucam!!

Etapa 1-Amenda- 400 milioane
Etapa 2-Eliminare
Etapa 3-Gol in minutul 87
Etapa 4-Eliminare gratuita, 11 metri contra noastra acordat OK si un arbitru care daca in prima repriza a fost ok, repriza 2 a fost contra noastra.

S-au scurs deci patru etape.Petrolul dupa aceasta serie are 4 puncte.Multi spun ca sunt suficiente dupa acest debut infernal.Dar hai sa socotim:
Etapa 1- trei puncte luate cu Otelul pe final.Revenire de la 0-1.
Etapa 2- un punct cu Vaslui in conditiile in care am jucat in 10 mai bine de o repriza.In 11-11 Petrolul nu pierdea acest meci.
Etapa 3- zero puncte cu Rrapid.Am rezistat eroic timp de 87 minute.Un moment de neatentie ne-a costat egalul.
Etapa 4- zero puncte cu U Cluj.Asta dupa ce am revenit de la 1-0 si am condus la pauza cu 1-2.Dar in repriza a doua si-a intrat arbitrul in rol.Eliminarea lui Straut absolut gratuita.In 11-11 nu cred ca Petrolul pierdea la Medias.Sa zicem ca scotea un egal

Deci adunand astazi aveam cel putin 6 puncte (in conditiile in care faceam doar egal la Cluj).
Deci un inceput foarte bun de campionat.Dar FRF si LPF nu ne lasa sa jucam.Nu mai spun de cele 700.000.000 lei amenda in doar 4 etape.Si stadionul suspendat 1 etapa.