sâmbătă, 29 mai 2010

Dunărea Giurgiu - Petrolul Ploieşti 1-1 Final

Repriza a 2a la fel de proasta ca prima...tot gazdele au condus ostilitatile.Nici dupa golul lui Oprita ``lupii`` nu si-au revenit cu toate ca Vivi a mizat totul pe atac.A fost CEL MAI SLAB meci al echipei de pana acum.Un meci in care daca gazdele bateau cu 3-4 la 0 nu cred ca se putea supara nimeni.De remarcat iesirea nervoasa a lui VIVI de la finalul meciului cand mai avea putin si batea arbitra asistenta.
Este inadmisibil ca o echipa care isi doreste promovarea sa joace in asa hal.
Cu totii ne gandim la meciul de maine dintre Steaua II si Sportul....speram intr-o minune dar SINCER nu cred.Minunea o puteam face noi.Acum totul pare naruit....promovarea este foarte departe dar totusi...ceea ce au realizat acesti jucatori anul acesta este ceva FENOMENAL.Cu rabdare (desi pe forumuri vad ca nu mai este) se va naste o echipa mare.NU UITATI DE UNDE AM PLECAT....
Revenim maine cu un post mai la obiect.Sa speram totusi...asta ne-a mai ramas...cu speranta am inceput.PETROLUL ESTE ACUM AL NOSTRU...macar pana la sfarsitul campionatului

Petrolul a inceput meciul in formula: A. Vlad - M. Tudor, Bozga, D. Chiriţă, P. Stoica - Şomodean, Cr. Vlad (cpt.) - Opriţa, Benga, Budescu - Dimbi
Rezerve: G. Şerban - I. Neagu, Brânză, L. Mihai, Cataramă, G. Crăciun, Şt. Voinea
In minutul 37 schimbare Petrolul intra Liviu Mihai in locul lui Benga.

45 minute de cosmar in care Ploiestenii nu au avut nici macar o jumatate de ocazie, fara sut pe spatiul portii.In schimb Giurgiu a trecut de 3 ori pe langa gol.Nu avem mentalitatea necesara pentru a ne impune...nu se leaga jocul iar partea stranga a apararii noastre este un bulevard.
Suporterii Petrolului au afișat un banner pe care scrie ”Denis, veghează-ne din ceruri!” cu mesaj la decesul unui membru al galerie.Copii (cred ca cel mai mare are 15 ani) din galeria gazda scandeaza alaturi de noi numele lui Denis.Dupa urmeza scandarea numelui lui IATAN strigat de tot stadionul in aplauze.

Vivi trebuie sa gaseasca resursele necesare pentru a motiva jucatorii.Nu asa arata o echipa care este la un pas de liga I.Sa speram ca la finalul partidei ne vom bucura.

In tribuna gazdelor se afla Ioan Nicolae, Petrica Buduru si Mihai Stoichita!!!

Vom revenii cu desfasurarea celei de a 2a reprize!!!